22 Jan

Oživte váš večírek míchanými drinky


Každý má z alkoholu rád něco jiného, vždy to záleží na chuťových preferencích jednotlivých lidí. Ale co se koktejlů týče, můžete se inspirovat těmi nejoblíbenějšími koktejly světa, u kterých se většinou trefíte do chuti vašich hostů.

Martini

Martini, nebo také suché Martini, je ztělesněním čisté elegance. Tvoří ho pouhé tři ingredience, a sice suchý vermut a gin. Třetí ingrediencí je pak ozdoba, kterou tvoří plátek citrónu anebo olivy. Martiny je pro všechny, co zbožňují klasiku.

martini

Daiquiri

Exotický koktejl, který je jeden z nejoblíbenějších koktejlů s rumovým základem na celém světě. Je velmi jednoduchý, a přesto vás překvapí explozí chutí. Najdete v něm rum, citrónovou nebo limetkovou šťávu a cukr. To je všechno.

Manhattan

Manhattan je velká klasika, která pochází z 19. století. A je naprosto vynikající. Hodí se pro vyznavače silnějších chutí, jelikož obsahuje kombinaci vermutu, bitteru a whisky. Zajímavostí je, že tento koktejl poprvé namíchala matka Winstona Churchilla.

Mimosa

Osvěžující drink, který se skládá pouze z dvou ingrediencí a skvěle se hodí pro ty, kteří mají rádi jemnější chutě a sladší nápoje. Mimosa totiž obsahuje pouze šampaňské a pomerančový džus, případně ještě led. Tato kombinace je skutečně dokonalá.

mojito

Cosmopolitan

Koktejl Cosmopolitan proslavil zejména světově úspěšný seriál Sex ve městě, kde ho čtveřice kamarádek s oblibou popíjela. Cosmopolitan se podává ve vysokých, elegantních sklenicích na martini a najdete v něm vodku, pomerančový likér Cointreau a brusinkový džus.

Mojito

Kubánský nápoj, který je oblíbený především mezi mladou generací. Tvoří ho směs bílého rumu, třtinového cukru, perlivé sody a limetkové šťávy. K tomu se přidávají lístky máty. Exotické, osvěžující a výborné.

Nevíte, jak všechny tyto koktejly připravit? Catering Praha In Catering vám kromě služeb, kdy vám připraví dokonalé pohoštění nabízí i služby, kdy vám zajistí přípravu všech rozličných koktejlů a alkoholických nápojů.