13 Feb

Kdy využít gumové terče pod dlažbu


Stavba domu či chaty není rozhodně nic jednoduchého. Často se stane, že nám terén sám postaví do cesty poněkud nečekané překážky. I proto stavební firmy používají nejrůznější pomůcky, které jim pomáhají tyto situace zvládnout. A jednou z nich jsou i gumové rektifikační terče pod dlažbu.

stavba domu není levná

Jejich úkolem je vyrovnat terén, pokud máme například dlážděný chodník či terasu ležící na zemi. Je totiž jasné, že zarovnání není vždy možné, tedy alespoň ne v plném rozsahu. Může se stát, že někde zkrátka bude díra, a ta by působila problémy. Je tedy nutné ji nějakým způsobem vyplnit, a jako nejlepší řešení se ukázaly rektifikační terče. Ty jsou totiž dostatečně šetrné k dlažbě a zároveň odvádí dobrou práci.

Můžeme se samozřejmě ptát, proč je nutné použít gumové. A je pravda, že se vyrábí například i dřevěné či kovové, avšak pokud jde o dlažbu, pak se používají především právě ty z gumy. Ty jsou totiž vůči dlažbě zdaleka nejšetrnější.

nově postavený dům

Nesmíme totiž zapomínat, že klasické dlaždice pod tlakem praskají. Potřebují tedy, aby jejich podloží alespoň trochu pružilo. U běžné hlíny to není problém, avšak pokud je potřebujeme něčím podložit, už to může působit potíže, zvláště pokud po nich pak budeme často chodit nebo po nich plánujeme vozit či nosit těžký materiál. Použitím gumového terče zajistíme, že budou mnohem méně často praskat, což rozhodně každý majitel ocení.

Je však nutné vědět, kdy je použít a kdy je možné zarovnání terénu. To bohužel není něco, co by běžný laik bez zkušeností se stavebnictvím dokázal odhadnout. Proto je dobré si na tuto práci najmout profesionály, spíše než stavět například dům svépomocí. Výsledek totiž bude nakonec mnohem lepší, a především pak bude celá stavba bezpečnější, o což by nám mělo jít především. Přeci jen, budeme ji nejspíše užívat po celá desetiletí. Zaslouží si tedy, aby byla skutečně dobře postavena.