17 Dec

Operativní leasing – co to je?


Operativní leasing není pro každého. Ale pro někoho to může být přesně to, co hledá, při pořizování nového vozidla. Nové vozidlo stojí velkou částku, a ne každý ji má hned po ruce. Proto spousta lidí hledá alternativní způsoby řešení, než je okamžité zaplacení celkové částky za automobil. Operativní leasing sice využívají spíše firmy a podnikatelé, ale v poslední době je čím dál tím více běžné, že si takto pořídí auto i fyzické osoby. V čem spočívá operativní leasing? Na rozdíl od jiných způsobů získání, vozu, v tomto případě si vůz nekupujete. Jen si ho pronajímáte. Pokud vám bude operativní leasing schválen, uzavřete s leasingovou společností smlouvu, kdy si pronajmete vozidlo na různou dobu trvání. Většinou se jedná o dobu mezi 2–4 roky.

auto

Pokud si před zažádáním uděláte průzkum, můžete najít ten nejlevnější operativní leasing. Takto se ujistíte, že nebudete platit zbytečné peníze a zaplatíte rozumné peníze za pronájem vašeho vozu.Měsíční částka se samozřejmě odvíjí od toho, jaký typ vozu zvolíte. Nejčastěji se ale operativní leasing uzavírá na téměř nové vozy. Podstata operativního leasingu je právě v tom, že po pár letech můžete svůj vůz obměnit za model, který bude zase o něco novější.

volant

V měsíční splátce je zahrnutý pronájem vozu, havarijní pojištění, povinné ručení a také částka, která pokryje případné opravy a servis. Pokud budete potřebovat auto opravit, navštívíte autorizovaný servis a již nemusíte nic platit. Stejně tak, pokud se vám stane nějaká pojistná událost. Leasingová společnost zařídí všechno za vás.

Proto je operativní leasing výhodný především pro ty, kteří chtějí mít k dispozici nové auto a v rámci jedné splátky mít zahrnuté všechno, co k provozu vozu potřebujete. Ušetří vám to čas a je to velice pohodlné. Pro mnoho lidí to může být výhodnější, než finanční leasing.