27 Nov

Neodbývejte rekonstrukci domu zbytečnými riziky


Znáte přísloví: „Když se kácí les, tak odletují třísky“? Znamená to kupříkladu i to, že při velkém pracovním nasazení se může stát, že se tu a tam něco poškodí. Teoreticky to možné samozřejmě je, ale mnohem moudřejší je tomu zabránit. Máme tím na mysli například vyklizení veškerého bytového vybavení v případě náročnějších stavebních prací. Týká se to montáže elektroinstalace, vodovodních rozvodů, podlahového a radiátorového topení či krbu s výměníkem, výměny dveří a oken, sádrokartonářských prací a většinou i malování pokojů.

ocelové kontejnery

V místnostech by nemělo zůstat vůbec nic, vyplatí se vše vystěhovat ven na zahradu a uložit někam do kůlny, do sklepa, do garáže, případně vynést na půdu a do podkroví. Jenže co když jsou tyto prostory již plné věcí, anebo je prostě nemáte? Pak se nabízí v zásadě dvě možnosti – buď vše odvézt stěhovákům do jejich externího skladu, což je ale poměrně z ruky, a když potřebujete ze skladu vyzvednout nějakou drobnost, třeba pětkrát do týdne nebo dokonce dvakrát za den, je to velmi komplikované. Druhou možností jsou vaši kamarádi či sousedé, ale to může vyznít velmi podobně. Co s tím?

sklad kontejnerů

Prohlédněte si položku pronájem kontejneru cena, bývá uveřejněná u pronajímatelů ocelových skladovacích boxů, které jsou pro tyto účely ideální. Necháte si kontejner umístit třeba přímo před vchodové dveře a budete mít vše při ruce po celou dobu trvání rekonstrukce. Kontejnery jsou velmi robustní a venku se mohou klidně i „čerti ženit“ a vám to neublíží. Kontejner odolává i extrémním povětrnostním vlivům, nezacvičí s ním ani vichřice, ani krupobití, ani bleskový výboj a můžete být v tomto směru klidní. Kontejnery také disponují uzamykatelnými vraty, což odrazuje zloděje, a chtějí-li vás přece jen okrást, bude docela pravděpodobné, že to dobývání do plechového monstra zřetelně uslyšíte.