14 Oct

Jaro a začátek krásných dnů.


Těšíte se každý rok na velikonoce? Je to první akce, která vás může po zimním období čekat. Je to krásný čas, kdy venku se probouzí příroda a vše je v rozpuku. Můžete vidět, jak venku začínají kvést první jarní květiny, jako jsou sněženky, narcisky, hyacinty nebo krokusy. Mají každá jinačí barvu a jsou pastvou pro oko. Nemusí se jednat ani o zahrádku před domem, ale jen volně rostoucí v trávníku, na louce. Tam kde je sama příroda vysadí, bez zásahu člověka. Jaro miluje skoro každý, je to krásné období, kdy se venku začíná oteplovat, a dny se prodlužují.

Vajíčka přízdoby

Už není tolik tmy a každý je venku o něco déle. Připravujete po zimně zahradu, aby se probrala k životu a měla dobré podmínky k úrodné sklizni během roku. Lidé hned vidí všechno lepé a mají lepší náladu. Stromy se začínají zelenat prvními jarními lístky. Kdo, by toto období neměl rád. Pro malé kluky je to čas, kdy přijdou Velikonoce. Budou moct si jít vymrskat nějaké sladkosti po známých a rodině. Je to dlouhověká tradice, která nám připomíná vyšlehání děvčat, aby po zimně omládly a neuschly. Barví se vajíčka a to spoustou metod. Za tolik led to lidé dovedli skoro k dokonalosti a každý má svou metodu barvení a zdobení. Vajíčko a něco sladkého je hlavní odměnou malých koledníků. Nesmíme zapomenout na barevnou stužku na žílu, kterou si kluci pletou z vrbových proutků.

Vajíčka přízdoby

U větších už je to o malém pohoštěním, anebo nabídnutím nějakého alkoholu. Ovšem nesmí se vám to zvrhnout, žádná žena ani dívka nechce otvírat opilým spolužákům, kteří po male neumí stát. Velikonoce jsou taky o krásné domácí výzdobě. Když nemáte doma děti ani holku ani chlapce a tradice se vás zase tolik netýká stále tu je možnost si krásně jarně vyzdobit domácnost. Skvělou volbou jsou živé kvetoucí květináče, které jsou pastvou pro oko, stačí, když je jemně doladíte nějakou barevnou stužkou a malovanou kraslicí. Kraslice do květináčů nemusíte mít ani z vajíček můžete zvolit vajíčka přízdoby lepaso.cz. jsou to polystyrenová vajíčka, která vám mohou sloužit každý rok, dokud se vám neokoukají.