7 Jul

Máte doma zásobu lepicích pásek


Když máte zabalené předměty v kartonové krabici a saháte po paměti do zásuvky v psacím stole, kde se obvykle nachází lepicí páska, abyste urychleně krabici zalepili, a zjistíte, že na jejím kotouči už je pouze dvacet centimetrů lepicí vrstvy a za ní už jen papírová trubička, je to docela průšvih. Kvůli „hloupé lepicí pásce“ musíte změnit plány, anebo vyběhnout z domu, abyste ji někde ve městě začali shánět, což půjde v neděli večer docela těžko, pokud není nablízku hypermarket, co má otevřeno téměř nonstop.

lepicí pásky

Na zásobu lepicích pásek se zkrátka vyplácí myslete dřív, podobně jako to děláte v situacích, kdy vám dojde pečivo nebo zelenina na polévku, a píšete si nákupní seznam, abyste mohli uskutečnit potřebný nákup. K čemu se vlastně lepicí pásky v domácnosti hodí, a proč jich mít v šuplíku raději víc, než jen jednu? A proč je mít doma ve více barvách?

Dětská tvořivost – o balení krabic při stěhování nebo balení předmětů odesílaných poštou jsme už hovořili, to ale není jediný způsob, kde využít lepicích pásek. Můžete je nabídnout i dětem, které si s nimi budou vytvářet hračky či dekorace z papíru, například velikonoční a vánoční ozdoby, hrací plochy pro figurky, dráhy pro autíčka, domečky pro panenky nebo domečky pro sebe jako úkryt, což je velmi oblíbená dětská hra.

oprava obuvi lepicí páskou

Outdoor – lepicí pásku se vyplatí brát s sebou na dovolenou, kterou trávíte v kempu, anebo se pohybujete v terénu s batohem či jako vodáci na lodích. Páska dokáže provizorně přelepit otvor ve stanu a zabránit průniku vody dovnitř, poslouží při rychlé provizorní opravě lodního kýlu, pokud nemáte po ruce lepidlo na laminát, snadno s ní vytvoříte sežmouláním i špagát pro zavěšení mokrého spacáku, který sušíte na slunci, páskou se snadno přitáhnou k sobě dva zlomené kusy tyček nebo stanových kolíků, prodloužíte s ní pomocí větve vařečku při míchání jídla v kotlíku na ohni a jistě byste i vy sami objevili další způsoby, kde a jak pásku v terénu využít.