15 Mar

Chystáme dům na svatební oslavu


Svatební oslavy si lidé plánují na různých místech, zpravidla se za tímto účelem objednávají uzavřené salónky, zámecké interiéry či hotelové komplexy, ale mezi námi jsou lidé, kteří sice mají dostatek finančních prostředků, které mohou na svatbu uvolnit, ovšem raději slaví komorněji, skromněji, a v domácím prostředí. Slavit svatbu v městském bytě 1 + 1 je poněkud nepraktické, ovšem v rodinné vile či v dvougeneračním domě už to možné je.

nevěsta v okně

Nezapomeňte na úklid – součástí svatebních oslav bývá zejména květinová výzdoba a další podobné ozdobné prvky, jako jsou ubrusy, závěsy, balónky či girlandy, ovšem vyzdobíte-li zašpiněný a zapáchající byt, bude to spíše kontraproduktivní čin. Nejprve byste se měli soustředit na generální úklid, a s tím vám může vypomáhat i úklidová firma. Alespoň si rozložíte váš čas na jiné aktivity, zejména na zajištění administrativy, vhodného občerstvení a pohoštění.

kočka v okně

Mytí oken – vaší vizitkou v domě jsou i čistá okna a mytí oken v Ostravě se profesionální firma zhostí velice ráda, protože se jedná o práci, která je na první pohled ihned patrná, a navíc dobře docenitelná. Mytí oken bývá také spojováno s určitými riziky, s nebezpečím pádu z velké výšky, a i když máte okna pouze v prvním patře, vypadnout při mytí okna ze čtyř metrů může být pro každého smrtelné. Při mytí oken se někteří amatéři dopouští fatálních přehmatů, kdy například naklání tělo přes vnější parapet a vysoko položené těžiště těla je pak převáží směrem ven z okna. Anebo pracují v podkluzující obuvi, a ta je katapultuje mimo obytný prostor.

Koberce – úklidová firma by také mohla důkladně vyčistit koberec, svatební oslava je k tomu vhodnou příležitostí, tehdy se konečně z koberců odstraní zápach, způsobený bosonohou chůzí, a zbytky nečistot, s nimiž si neporadí žádný sáčkový vysavač už v samotném principu.