17 Jun

Bezpečný domov


Mít čistý a krásný domov je podle mého názoru úplný standard. Neznám nikoho, kdo by mi řekl, že je mu úplně jedno, jaký má byt. Samozřejmě, že jsou ale lidé, kteří třeba jsou bezdomovci a nemají kde bydlet. Znám jednoho pána, který se bohužel svou vlastní vinou dostal na ulici, jednoduše neplatil splátky a ručil svým bytem, takže to znamená, že jeho domov mu zabavila banka. Jistě, bylo mi ho líto, ale zase na druhou stranu si za to mohl sám, kdyby si nebral půjčku. Nebo kdyby se nezadlužil anebo kdyby si ji vzal a poctivě splácel, tak to je potom něco jiného. Jenomže ne.

Co říkáte na tenhle interiér?

Bohužel někdo si vezme půjčku a vůbec to nesplácí. To se potom člověk nemůže divit, že potom má s tímhle nějaké problémy. Protože jsem si řekla, že je nejlepší, když lidé si uvědomí, jestli na to mají peníze. Anebo jak se budou chovat. Nebo jestli si vezmou nějakou půjčku, přeci nechtějí přijít o domov! Jenom kvůli tomu, že si koupí nějaké blbosti na splátky, tak to přece za to nestojí. Já naštěstí s partnerem takoví nejsme. My s partnerem máme rádi, když si můžeme užívat a nechceme půjčky, nemáme rádi půjčky ani žádné investice, nechceme ani investovat. Protože můj bývalý partner kolikrát investoval a vždycky s tím zkrachoval.

Jsem ráda, že máme velký a čistý domov.

Proto jsem se s ním musela rozejít. Bála jsem se, že jednoho dne zadluží potom i mě. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se s partnerem dohodli, že si nebudeme brát nikdy půjčku, chceme mít klidný domov a nyní, když už jsem těhotná, tak jsem si řekla, že není nic důležitějšího, než pohodlí a bezpečnost. Partner kolikrát ještě prohlíží byt a říká, co by bylo ještě špatného pro naše dítě? Partner to možná až přehání. Stále říká, že by měl koupit nějaké opatření, třeba dvířka ke schodišti anebo další opatření na skříňky, až se nám narodí dítě, aby nikde nespadlo. Nevím, co mu mám vysvětlovat, protože dítě ještě ani není na světě a on už se snaží. Chápu, že partner chce mít bezpečnou domácnost a klidný domov, který bude v bezpečí pro každého člena rodiny. Ale někdy to bohužel partner přehání.