21 Nov

Telefon verzus cena.


Proč si lidé kupují drahé telefony a dávají za ně až desítky tisíc. Když mohou mít i jejich levnější verzi. Ano jedním z hlavních bodů, co dodává telefonu na ceně je samotná značka telefonu. Když si zvolíte iPhone, Samsung, Nokii a další telefony budete platit už za samotnou značku. Druhým bodem je nový model. Každá rok se vývojáři snaží přivést na trh nový model telefonu. Zahnutý, otvírací, rovný nebo jiné novoty. Pokaždé se snaží, aby vzhled nového modelu předčil vzhled již telefonu starého. Nebo jeho předchůdce, který byl hitem minulý rok. To je teda druhým bodem co rozhoduje o ceně. Když si zvolíte starší model, určitě vás nebude stát tolik jako model, který se dostal zrovna na trh.

kryt na iphone 7 plus

Vždy se dívejte při výběru telefonu, jestli se jedná o model nový nebo už je nějakou tu dobu na trhu. Když zvolíte starší, uvidíte to i na ceně. Třetím bodem je vybavení mobilního telefonu. Ve většině případů by základní nastavení, čemuž se rozumí úplné tovární nastavení, tak jak ho vývojáři vyrobí pro trh. Většinou se nastavení a zvolené aplikace u jedné značky neliší. Většinou mají v základu všichni všechno společné. Může se to lišit pouze u jiných značek mobilních telefonů.

kryt na iphone 7 plus

Rozhoduje taky to, jaký máte software. Většina mobilních telefonů funguje na androidech, ale není tomu tak například u iPhonů. Ti mají svůj vlastní software. To je třetím bodem. Je proto dobré se zamyslet a říct si o co ve svém telefonu opravdu stojíte. Jestli to má být například hodně velká paměť na data nebo jestli zvolíte raději telefon s lepším fotoaparátem a budete ho mít na zachytávání rodinných společných chvil. Tohle všechno se vám bude odvíjet od ceny telefonu. Telefonu drahé, ale i ty levné je dobré chránit kryty nebo obaly, stejně tak přední strany tvrzenými skly a jinými vychytávkami. Když už si koupíte drahý telefon, musíte se o něj starat. Například kryt na iPhone 7 plus bych vám určitě doporučila, protože jeho zničení a koupě nového vás vyjde pěkně draho.