20 Apr

I vás to naučíme


Na kurzy plavání chodí už malé děti ve druhé třídě základní školy. Jenže ani to často nestačí k tomu, aby se někteří naučili plavat už tehdy. Někdo má od přírody strach z vody, jiný má problém se naučit i základy. Občas jsou děti, které se prostě plavat nenaučí, a tak je na rodičích, aby je to naučili, když to ve skupinovém kurzu nešlo. Často je tento problém způsobený tím, že se děti stydí a někdo se jim směje, když jim to moc nejde. Změňte to v dospělosti a dožeňte plavání u nás. Nabízíme kurzy plavání v Praze a s námi doženete všechno, co jste se za ty roky nenaučili.

děti ve vodě

Individuální kurz je vždycky lepší
Během individuální výuky je prostor pro dotazy i procvičování u jednotlivců, kdežto u hromadných kurzů je potřeba, aby všichni drželi tempo spolu. A právě to je problém u jedinců, kteří mají problém něco pochopit a nebo jim trvá déle, než si danou dovednost osvojí natolik, že mohou pokračovat dál. Proto je lepší se zapsat do individuálního kurzu, který poskytuje prostor pro lepší přístup k jednotlivci.

plavec bazén

Plavání je jednou z nejlepších forem pohybu, kterému se lze věnovat. Je to skvělý pohyb, který nezatěžuje tělo. Je to nejlepší možný pohyb pro lidi s velkou nadváhou nebo obezitou, protože nedochází k zatěžování kloubů. Máte nadváhu a váš fitness trenér vám doporučil začít s pohybem právě plaváním? Ví proč, protože bez zátěže kloubů si pořádně zacvičíte i tak. Plavání je skvělé na posílení středu těla, a mít posílený střed těla je stěžejní pro každého člověka. Díky pevnému středu těla vás už nikdy nebudou bolet záda. Je důležité aby uměly plavat už i malé děti. Mnoho rodičů dochází na kurzy plavání pro miminka a batolata, a dobře dělají. Pokud by se dítě začalo topit, poradí si jak se dostat hlavou nad hladinu a tím si zachrání život. Proto umění plavání nepodceňujte ani u sebe, ani u svých dětí.