10 Oct

Stěhování do Českých Budějovic vám mohou mnozí lidé závidět


České Budějovice je město s velmi zvláštním kouzlem. Domníváte-li se ovšem, že se o něj přičinil budějovický Budvar, Samsonova kašna nebo snad Masné krámy, pak se hluboce mýlíte. Jihočeská metropole se totiž nachází v jedné z nejkrásnějších oblastí střední Evropy a chcete-li se vypravit na zajímavý výlet do okolí, ať se vydáte jakýmkoli směrem, pokaždé tu objevíte přírodní a historické klenoty, které nikde jinde nespatříte. Namátkou jmenujme například zámek v Hluboké nad Vltavou a rybník Bezdrev, zoologickou zahradu u zámečku Ohrada, Český Krumlov, hrad Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna, zámek Třeboň, lázně Aurora a Bertiny lázně v Třeboni, Veselské pískovny u řeky Lužnice a mnoho dalších atraktivních míst.

Sokolský ostrov České Budějovice

Jestliže chystáte stěhování do Českých Budějovic, pak vám můžeme jen gratulovat, a to i tehdy, budete-li bydlet třeba v paneláku na okrajovém městském sídlišti. Tamní prostředí vás zřejmě osloví mnohem více, než jakékoli jiné.

Stěhováky objednávejte včas

Jedna z důležitých věcí, na které byste mohli zapomenout, je včasná rezervace služeb stěhovací firmy. Spoléhat se na to, že dnes je pondělí a v sobotu potřebujete přestěhovat celý byt, vám může přinést velké zklamání, protože mnoho stěhovacích firem má sjednané zakázky i měsíc dopředu. Ideální termín, kdy volat stěhováky, je pět týdnů předem, tehdy máte zároveň dostatek času zajistit všechny potřebné přípravné práce včetně administrativních záležitostí.

vysílač na Kleti

Nezapomeňte, že budete potřebovat vyřídit nové doklady, přepis dodavatelů energií, případně vyřešit nájemní smlouvu a zajistit parkování pro sebe i pro stěhovací vůz. Tam, kde se za parkování platí, a je obvykle nedostatek parkovacích míst, může opomenutí této skutečnosti znamenat velkou komplikaci.Myslete také na sebe a své děti či domácí zvířata a mějte na stěhovací den připravené občerstvení a dostatek tekutin pro pitný režim, přece jen měníte trvalý pobyt a spolu s ním i své zvyklosti a s hladovým žaludkem a dehydrovaným organismem si zbytečně ztížíte situaci.